Kharkiv Karazin Üniversitesi

V.N.Karazin Kharkiv Milli Üniversitesi  Vasil Karazin tarafından Alexander  I.Çarının  kararnamesine uygun olarak  1804 yılında kurulmuştur.Üniversite  29 ocak 1805 yılında açılarak eğitim-öğretim yaşamına başlamıştır..Ukraynanın  en köklü ve en büyük üniversitelerinden biridir.Dünya sıralamasında ilk 500 üniversite arasında yer almaktadır. 2019-2020 eğitim öğrenim döneminde 491.sırada yer almaktadır.

Harkov(Kharkiv) öğrenciler şehri olarak bilinmektedir.Karazin Milli Üniversitesi şehrin en gözde üniversitelerinden birisidir. Dünya çapında akademik başarısı yüksek olan bu okula dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenciler gelmektedir. Karazin Milli Üniversitesi  yaptığı bilimsel çalışmalar ile birçok dünyaca ünlü bilim adamı yetiştirmiştir. Karazin Milli Üniversitesi bünyesinde eğitim almak öğrencilere gelecek yaşamlarında önemli katkılar sağlamaktadır.

Karazin Milli Üniversitesi ülkemizde ve diğer yurtdışındaki ülkelerdeki kamu ve özel kurumlarla iş birliği içindedir.Örnek vermek gerekirse  Üniversite İstanbul Medipol Üniversitesi ile işbirliği yapmıştır. Bu sayede öğrenci değişimi ve bilgi aktarımı mümkün olmaktadır.

Karazin Üniversitesi Dünya sıralamasında ilk 500 içinde yer aldığından bu üniversitede okumakta olduğunuz bölümden gerekli şartları sağlamanız halinde  ülkemizdeki üniversitelere yatay geçiş yapma olanağı ile eğitiminize devam edebilirsiniz. Tüm Ukrayna Üniversiteleri içinde Türkiye Üniversitelerine  yatay geçiş yapabileceğiniz tek üniversite Karazin Milli Üniversitesidir.

Karazin Milli Üniversitesi kuruluşundan itibaren 350.000 den fazla öğrenci mezun etmiştir.Bu mezunlar dünyanın çeşitli ülkelerinde kamu ve özel kurumlarda önemli pozisyonlarda çalışmaktadırlar. İngilizce ve Rusça dillerinde hazırlık eğitimi aldıktan sonra lisans öğreniminize başlayabilirsiniz. Hazırlık sınıfından sonra istediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp iletişim
Yardımamı İhtiyacınız Var.?
Merhaba
Powered by