Kharkiv Milli Eczacılık Üniversitesi

Kharkiv Milli Eczacılık Üniversitesi

Kharkiv Milli Eczacılık Üniversitesi 1805 yılında kurulan  ve Ukrayna’nın en seçkin ve köklü Eczacılık Üniversitelerinden birisidir.Modern teknik araç-gereçleri ve son teknolojileri kullanan üniversite prestijini dünyadaki birçok  saygın üniversiteye duyurmuştur.

Kharkiv  Milli Eczacılık üniversitesi Avrupa Ecza Üniversiteleri Derneği (EAFP ) Uluslararası Ecza Teşkilatı (FIP) Avrasya Üniversiteler Birliği (EUA) üyesidir. Üniversite ilaç ve kozmetik alanında önemli bilimsel araştırmalar  yapmış olup öğrenim gören öğrencilere mesleki yeterlilik kazandırmak adına    bu çalışmaları birlikte yürütmüştür.

Kharkiv Milli Eczacılık Üniversitesinde  20 binin üzerinde öğrenci ve akademisyen vardır.Bu öğrencilerin bir kısmı lisans bir kısmı da  lisansüstü programlarda eğitim görmektedir.

Kharkiv Milli Eczacılık Üniversitesinde Eczacılık, Klinik Eczacılığı, Farmasötik Preparasyonların Teknolojisi, Parfümer ve Kozmetik Preparasyonlarının Teknolojisi, Laboratuvar Tanısı, Kalite-Standardizasyon-Belgelendirme bölümleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp iletişim
Yardımamı İhtiyacınız Var.?
Merhaba
Powered by