KHARKİV ULUSAL TIP ÜNİVERSİTESİ

KHARKİV ULUSAL TIP ÜNİVERSİTESİ

Ukrayna’nın  öğrenciler şehri olarak bilinen  Kharkiv(Harkovda) yer alan  Kharkiv(Harkov) Ulusal Tıp Üniversitesi  Rus Çarı I. Alexander kararnamesi ile 1805 yılında  kurulmuştur. UNESCO tarafından da tescil edilmiş olan bu  üniversite Uluslararası Üniversiteler Biriliği ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir ve Ukrayna’nın  sağlık alanında sayılı ve saygın yüksek eğitim kurumlarındandır.

Teorik eğitimin yanında pratik(Hastane ve Staj Uygulamaları ) eğitime ağırlık verildiğinden özellikle 2. sınıftan itibaren  Tıp öğrencileri hastane ziyaretleri ve tedavi  uygulamalarını uzman doktor ve öğretim üyelerinin refakatinde izleyerek ciddi bir donanıma sahip olarak mezun olurlar.

Sınavlar kısmen test kısmen yazılı ve sözlü olarak yürütülür. Ülkemizdeki Tıp Üniversitelerine eşdeğer niteliğe sahiptir. Başta Amerika olmak üzere bir çok dünya ülkesinde tanınırlığı vardır.

Ülkemizde Tıp Eğitimi ,Diş hekimliği gibi mesleklere sahip olmak oldukça zorlu sınav süreçlerinden geçilerek edinilmektedir. Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi modern ve  teknolojik  tıp ekipmanları ile öğrencilere dünya ölçeğinde eğitim veren saygın bir üniversitedir. Lise diplomanız ile sınava tabi olmadan  Harkov Ulusal Tıp Üniversitesinde Tıp, diş hekimliği ve hemşirelik bölümlerinde eğitim alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp iletişim
Yardımamı İhtiyacınız Var.?
Merhaba
Powered by