Kharkiv Milli Yapı ve Mimarlık Üniversitesi

Kharkiv Milli Yapı ve Mimarlık Üniversitesi 1930 yılında kurulmuş olup Kharkiv kentinin en iyi Mimarlık Üniversitesidir. Üniversitenin misyonu yeniliklere açık , mimarlık ve mühendislik alanında dünya standartlarında mimar ve mühendis yetiştirmektedir. Üniversite tarihi boyunca 60.000 den fazla mimar ve mühendis yetiştirmiştir ve bu mezunlar gerek kendi ülkesinde gerekse de yurtdışı ülkelerinde uzman olarak çalışmaktadırlar.
Kharkiv Milli Yapı ve Mimarlık Üniversitesinde 38 bölüm ve 14 uzmanlık alanı mevcuttur ve bu alanlarda örgün ve uzaktan eğitim verir. 7.500’ün üzerinde öğrencisi bulunan Kharkov Milli Yapı ve Mimarlık Üniversitesi, 540’ın üzerinde de akademik personele sahiptir.

Kharkiv Milli Yapı ve Mimarlık Üniversitesinin birden çok yabancı ülke ile antlaşması vardır. Türkiye ,Almanya,İtalya,Fransa,Rusya,Çin, Hindistan,Avusturya ve Polonya vb. ülkeler örnek gösterilebilir.
Üniversite değişen bilimsel koşullara göre her geçen gün kendini yenileyek evrensel olma çizgisini takip etmektedir.Bu bakımdan öğrenciler her daim güncel bilgilerle donanarak mezun olmaktadırlar.

Çeşitli şirketler araştırma ve geliştirme çalışmalarına katkılar yaparak üniversitenin araştırma çalışmalarını yürütebilmesi için destek olmaktadırlar. Bu bilimsel araştırmalar öğrencilerle birlikte gerçekleştiğinden pratik eğitimi sık sık uygulama olanakları vardır.

Whatsapp iletişim
Yardımamı İhtiyacınız Var.?
Merhaba
Powered by