Kharkiv Politeknik Üniversitesi

Kharkiv Politeknik Üniversitesi

1885 yılında kurulan ve  yaklaşık olarak 25 binin üzerinde öğrenciye eğitim veren Harkov Politeknik Üniversitesi 2019-2020 eğitim-öğrenim döneminde  dünya üniversiteleri sıralamasında 651. sırada olup ilk 1000 üniversite içinde yer almaktadır. Ukrayna üniversiteleri arasında  akredite seviyesi en yüksek 5. seviye bir üniversite olarak akredite edilmiştir. Kharkiv Politeknik Üniversitesi UNESCO tarafından yapılan değerlendirme listesine göre Ukrayna’da yer alan 200 üniversite içerisinde 5. sırada, teknik üniversiteler arasında da 2. sırada yer almaktadır

Kharkiv Politeknik Üniversitesi geniş kampüsü ve öğrencilere bilgiye erişim yönünden birçok imkanı sağlamaktadır. Teknik üniversite olması sebebiyle  mühendislik bölümlerinde ve diğer fakültelerde  üstün başarılara imza atmıştır.Kharkiv Politeknik Üniversitesi  2000 yılında Ulusal Üniversite ünvanını almış olup 2005 yılında ise Bologna antlaşması sayesinde Avrupa ülkelerince de tanınan kaliteli bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi dünyanın pek çok üniversitesi ile anlaşmalar  yapmaktadır. Bu anlaşmalarla üniversitede okutulan dersler kurumlar ve üniversiteler tarafından akredite edilmektedir. Bu üniversitenin eğitim sistemi modern ve dünyanın en iyi teknik okulları ile eş değer düzeydedir. Üniversitenin bu kaliteyi ve standardı korumasındaki önemli etkenlerden birisi klasik öğrenme modeli yerine çağdaş, uygulamalı ve öğrenme odaklı bir eğitim modelini benimsemesidir. Kharkiv Politeknik Üniversitesinin bu başarılı eğitim sisteminden ötürü mezunlar iş dünyasında bir çok şirket tarafından doğrudan iş garantisi ile çalışmaktadırlar.

Kharkiv Politeknik Üniversitede 8000 kişiyi bulan toplam kapasitesi ile   15 yurt, 7 apartman, dans ve sergi salonları, iki yüzme havuzu (bir tanesi  olimpik havuz), çağdaş spor tesisleri, 14 spor salonu, 200 kişilik spor sağlığı kampüsü, 100 kişilik sanatoryum, kütüphaneler ve yemekhane gibi bir çok tesis mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp iletişim
Yardımamı İhtiyacınız Var.?
Merhaba
Powered by