Kiev Taras Shevcenko Üniversitesi

 

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi 1834 yılında kurulmuş Ukrayna’nın en iyi üniversitesitelerinden birsidir.20.000 nin üzerinde  öğrencisi bulunmaktadır. 15 fakülte ve 5 enstitü bulunmaktadır. 2019-2020 eğitim-öğrenim döneminde  dünya üniversiteleri sıralamasında 541. sırada olup ilk 1000 üniversite içinde yer almaktadır

 

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dünyanın önde gelen akademik ve araştırma kurumları ile  uluslararası bağlantılar kurmuştur. Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi 51 ülkede 145 üniversite ve 15 uluslararası kurumla ortak çalışma halindedir..Akademik kadrosu ve bilimsel başarıları ile  ve potansiyelleri ile dünyaca ün yapmış olan Taras Schevchenko üniversitesi dünyanın her yerinden binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi modern yurtları, bilgisayar kulüpleri, spor salonları, kafeteryaları ve dans salonları ile bir çok tesis barındırmaktadır.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Avrupada ve dünyanın çeşitli ülkesinde geçerliliği olan saygın ve prestijli bir üniversitedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp iletişim
Yardımamı İhtiyacınız Var.?
Merhaba
Powered by