Neden Ukrayna?

Neden Ukrayna

. Ukrayna’da yüksek öğretim kalitesi ve etkinliği ●
. Ukrayna sertifikalarının dünyanın birçok ülkesinde uluslararası tanınması ve akreditasyonu
. Ukrayna öğrenci vizesine kolay ve güvenli erişim
. Birçok Ukrayna üniversitede İngilizce ve Fransızca öğrenimi imkanı ●
. Avrupa ülkelerinle kıyaslamada daha düşük öğrenim ve yaşam ücreti
kendinizi geliştirmek ve iyi fırsatlar bulmak için ortam sağlama açısından yaşam tarzı Avrupa standartlarıdır
. Hazırlık yılı için dil okullarının metinliği ve yeterliliği
● öğretimin ilk yıllarından itibaren uygulamalı uzmznlıklarda  eğitim sürecinin pratik ve bilimsel yönlerine odaklanmak
● Ukrayna üniversitelerinin öğretim ve eğitim yöntemleri  üst düzey uluslararası standartlardır
. ● Şehir içinde hareket etmeyi kolaylaştıran ulaşım ve toplu taşıma olanakları sağlar
Ukrayna’daki doğanın ihtişamı ve güzelliği ve sizi yaz tatilini geçirmek için keyifli kılan çok sayıdaki turistik yer ●
. ● İkamet ve vatandaşlığı kolaylıkla alma imkanı
.öğrenim  Yeterliliği kazandıktan sonra Batı Avrupa ülkelerine vize alma imkanı
Ukrayna hakkında
Rusya, Romalılar ve diğer ülkelerden bulunan azınlıklar ile bu bölgede bulunan kırk altı milyondan fazla Ukrayna kökenli bir nüfusa vardır, büyüklük açısından Doğu Avrupa’nın ikinci büyük ülkedir. Ukrayna’nın başkenti Kiev şehri, Ukrayna dili ülkedeki ilk ve resmi dildir.Ve geniş bir kitle Rusçayıda kullanmaktadır,Ukrayna Avrupa birliğine girme çabalarındadır 2017 yılından itibaren Ukrayna vatandaşları vizesis avrupa birliği ülkelerine girme hakkı kazanmıştır, İletişim ve İnternet açısından nispeten ucuz fiyatları ve en gelişmiş teknolojilere sahiptir . Ukrayna halkı medeni ve diğer topluluklara karşı ırksal değildir.
Coğrafi konum
Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna, kuzey sınırını Belarus ile paylaşıyor, doğu sınırını Rusya ile paylaşıyor, batı sınırını Polonya, Slovakya ve Macaristan ile paylaşırken, güneybatısındaki Romanya ve Moldova bulunuyor ve son olarak güney tarafından Karadeniz  ve Azak Denizi ile çevrilidir.
iklim
Ukrayna’da iklim ılıman karasal özelliği vardır, yazlar ılık geçer, kışlar Karadeniz kıyılarında soğuk ve çok soğuk arasında ve yağışlı geçer. Kuzey ve batı bölgeleri en yağışlı bölgeler olarak bilinir, batı ve güney bölgeleri daha az yağışlıdır ve Kırım kıyılarında Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir.
Ukrayna’da Turizm
Ukrayna, yeşil alanların ve ağaçlarla kaplı yüksek dağların yanı sıra doğal deniz manzarası ve zengin kıyıların bolluğu ile karakterizedir ve Ukrayna’da inşaat ve mimarlık eski tarzıyla belirgin ve ünlüdür. Ukrayna, birçok hastalığı rahatlatmaya ve tedavi etmeye yardımcı olan ve farklı hizmetlerde yüksek kaliteli oteller ve turistik bölgeleri göz kamaştıran en önde gelen turizm bölgeleri zenginliğiyle tatil merkezleri bulundurur.Kiev içerdiği bir çok turistlik yerle turistlerin en çok gözkamaştırıcı bulduğu yerdir ve Denize bakan Adessa ve arkeolojik Lvov şehri ve Karpati kentinide unutmayalım
Ukrayna’da Eğitim
Ukrayna, çeşitli eğitim seçenekleriyle ve diplomadan doktora programına kadar geniş bir yelpazede eğitim alanına sahiptir,ve uzmanlık alanlarından herhangi bir eksikliği bulunmamaktadır ve bütün alanlar yabancı öğrenciler için açıktır ve bu özellikler ukrayna’yı en çok yabancı öğrenci kabul eden ülkelerden birisi yapar .

Whatsapp iletişim
Yardımamı İhtiyacınız Var.?
Merhaba
Powered by