Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi  1948 yılında kurulan üniversite, kentin en büyük üniversitesidir. Sumy Devlet Üniversitesi 2019-2020 eğitim ve öğrenim  döneminde  dünya üniversiteleri sıralamasında 701. sırada olup ilk 1000 üniversite içinde yer almaktadır.

Sumy Devlet Üniversitesi özellikle  sağlık  alanında oldukça önemli başarılara imza atmıştır.Mezunlarının bir çoğu dünyanın farklı ülkelerinde kamu ve özel hastaneler çalışmaktadırlar.

Sumy Devlet Üniversitesi yurtdışındaki pek çok üniversite ile anlaşması vardır. Saygın ve Prestijli eğitime önem veren üniversitenin mezunları çok kolay bir biçimde çalışma hayatına başlayabilmektedir.

Sumy Devlet Üniversitesi, içerisinde 36 bölüm kütüphanesi ve bir de merkez kütüphanesi bulundurur. Kütüphanelerde pek çok  farklı dilde 2 milyondan fazla kitap bulunmaktadır. Üniversite teknolojik araç gereçler bakımından öğrenciye geniş imkanlar sunmaktadır

Sumy Devlet Üniversitesi içerisinde 3 enstitü, 9 fakülte ve 57 de bölüm bulunmaktadır.Üniversite içerisindeki öğretim görevlisi sayısı ise ortalama 480’dir. Ayrıca 30 ayrı master(yüksek lisans) programı  mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp iletişim
Yardımamı İhtiyacınız Var.?
Merhaba
Powered by